• Molliqaj përplaset me Buzhalën: ‘Ku dhemb dhëmbi shkon gjuha’!

  Sekretari Organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj, ka thënë se askush nga qytetarët e Prishtinës nuk kanë nevojë të shqetësohen se Komuna e tyre të mbetet keq për shkak të kandidimit për deputet të kryetarit Shpend Ahmeti dhe nënkryetarit Dardan Sejdiut. Kjo përgjigjej e Molliqajt erdhi pasi që gazetari...
 • ‘Mund të ketë koalicion të ri të PAN-it me LDK-në’

  Kandidati për deputet i Nismës për Kosovën, Milaim Zeka, ka theksuar se pas zgjedhjeve mund të ketë befasi të reja. Sipas tij, mund të ketë koalicion të PDK- AAK- Nisma me LDK-në ose me Vetëvendosjen. “Në politikë kurrë nuk duhet thënë kurrë. Mund të ndodhë pas zgjedhjeve të ketë...
 • Mikullovci e fton Milaim Zekën në Vetëvendosje

  Adem Mikullovci, aktori që tani është kandidat i Vetëvendosjes për deputet, në një debat me gazetarin Milaim Zeka, që i është bashkuar listës për deputet të koalicionit PDK-AAK-Nisma, i ka thënë Zekës se diskursi i tij dhe dëshira për ta luftuar korrupsionin, u shkon përshtati politikave të Vetëvendosjes, dhe...
 • Selmanaj: Matoshin nuk mund ta shoh në një listë me Kadri Veselin – ja si ja kthen Matoshi

  Kandidati për deputet nga radhët e LDK-së, Driton Selmanaj në emisionin “Debat D” të rtv Dukagjini thotë se sot Matoshi është në një listë për deputet të Kuvendit të Kosovës me një njeri, si Kadri Veseli, e që për të cilin nuk dihet se çka ka bërë gjithë jetën...
 • VV me 40 prioritete gjatë qeverisjes

  Fitore Pacolli nga Vetëvendosje ka thënë se çfarëdo premtimi që kanë dhënë partitë e tjera politike janë të pabesueshme, “sepse vetë njerëzit që kanë hyrë në këto parti, nuk po ju besojnë”. Ajo në Magazina Zgjedhore në Klan Kosova tha se Vetëvendosje është e hapur për njerëz të mirë,...
 • Ahmeti i relaksuar, këndon karaoke

  Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Sejdiu ka nxjerrë në facebook një video në të cilën shihet i pari i Prishtinës, Shpend Ahmeti dhe anëtari tjetër i Lëvizjes Vetëvendosje, Shpend Hysaj duke kënduar karaoke në një lokal nate. Krejt kjo kur kanë mbetur më pak se tri javë para ditës...
 • Milaim Zeka: Albin Kurti ishte në shtëpinë e Isa Mustafës

  Kandidati për deputet i koalicionin PDK-AAK-Nisma, Milaim Zeka e ka zbuluar një fakt shumë interesant sonte në debat parazgjedhor. Ai ka thënë se kandidati për kryeministër i Lëvizjes Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka qëndruar para 5-6 dite në shtëpinë e Isa Mustafës, kryetari të LDK-së. Këtë Zeka e ka thënë...
 • Velija: ‘Ka ardhë koha’ për PDK-në në opozitë

  Dardan Velija nga Lidhja Demokratike e Kosovës, në Magazinën Zgjedhore të Klan Kosovës ka thënë se është tani momenti që Partia Demokratike e Kosovës të shkojë në opozitë. “Me vendosjen e pushtetit në duar të të rinjve do të hapet rruga për ndryshime. Politika duhet të shndërrohet në shërbim. Nuk...
 • Adem Mikullovci përplaset me Milaim Zekën: Po e akuzon VV-në për rrugaçëri, vet po përdor gjuhë rrugaçi

  Kandidati për deputeti i Vetëvendosjes, Adem Mikullovci ka argumentuar ashpër me kandidatin për deputet të koalicionit PDK-AAK-Nisma, Milaim Zeka. Në Televizionin Klan Kosova, Zeka ka akuzuar rëndë Vetëvendosjen, duke i quajtur anëtarët e saj “rrugaçë, anarkistë, njerëz që thyejnë xhama” e që shkaktojnë probleme të tjera, shkruan Periskopi. I...