Sport

Besa nuk gabon në shtëpi, Drenica fiton si mysafire

Janë zhvilluar tri ndeshjet e fundit në kuadër të javës së 6-të në Vala Superligë. Besa ka shënuar fitore në shtëpi në duel me Dritën, me rezultat 2:0. Pejanët kaluan në epërsi në minutën e 20-të, me golin e shënuar nga Qemail Elshani, i cili përfitoi nga një gabim i Alban Dragushës, derisa rezultatin përfundimtar e vulosi Xhevdet Shabani (90’+1), i cili në shenjë respekti për ish-skuadrën e tij nuk e festoi golin.

Ndërkohë, Drenica ka shënuar fitore si mysafire, duke e mposhtur Ferizajn në stadiumin “Ismet Shabani”, me rezultat 3:2. Të tre golat për Drenicën i shënoi Granit Arifaj (5’, 18’, 33’), derisa golat për ferizajasit i shënuan Enis Kuka (30’) dhe Burim Shabani (47’).

E sfida e vetme që u mbyll pa gola në këtë javë ishte ajo ndërmjet Gjilanit dhe Trepçës.

 

Vala Superliga, Java e 6-të

E premte 23.09.2016

Trepça ’89 – Liria                    2-0

 

E shtunë 24.09.2016

Feronikeli – Prishtina                  0-1

Hajvalia – Llapi                      0-2

 

E diel 25.09.2016

 

Besa – Drita                        2-0

Gjilani – Trepça                     0-0

Ferizaj – Drenica                    2-3

 

Liga e Parë, java e 5-të
E shtunë24.09.2016

Istogu – Dukagjini                    3-3

KEK-u – 2 Korriku                     1-1

Ballkani – Vitia                      1-1

Rahoveci – Fushë Kosova                  0-1

Ulpiana – Kosova (P)                  3-0

 

E diel 25.09.2016

Vushtrria – Ramiz Sadiku                   1-1

Deçani – Vllaznia (P)                   1-2

Flamurtari -Vëllaznimi                  1-0

 

Liga e Dytë, Grupi (A), java e 4-t

E shtunë 24.09.2016

Përparimi – Leshani                    3-2

 

E diel 25.09.2016

Ratkoci – Besa                       2-1

Luftëtari – Dukagjini                    2-2

Gryka – Iliria                         5-2

Australia – Opoja                      5-1

Dushkaja – Onix Banja                  0-10

Behari – Rilindja e Kosovës                   1-3

 

E hënë 26.09.2016

Ujvara – Lugu i Baranit

 

Liga e Dytë, Grupi (B), java e 4-t

E diel 25.09.2016

Bashkimi (Gj) – Kaolini                 5-0

Minatori – 18 Korriku                   1-0

Arbëria – Kika                       2-3

Dardana – Kastrioti                    14-1

Xerxa – Tefik Çanga                      3-1

Besëlidhja – Vjosa                      0-1

Lepenci – Galaksia                     6-2

Bashkimi (K) pushon

 

Superliga Juniorët: java e 4-t

E shtunë 24.09.2016

Vëllaznimi – Trepça ’89                 1-0

Trepça – KEK-u                       2-1

 

E diel 25.09.2016

Liria – Besa                         4-0

Drenica – Ramiz Sadiku                    4-1

Llapi – Vushtrria                      2-1

Hajvalia – 2 Korriku                    5-0

Feronikeli – Flamurtari                  0-0

Prishtina – Gjakova                    2-0

 

Liga e Parë, Juniorët Java e 2-të

E shtunë 24.09.2016

Rilindja – Fushë Kosova                    0-3

Ferizaj – Tefik Çanga                     0-0

 

E hënë 26.09.2016

Drita – Gjilani

Dinamo pushon

 

Raiffeisen Liga e Kadetëve: Java e 3-të

E shtunë 24.09.2016

Gjilani – Trepça ’89                     0-3

Besa – Trepça                        5-2

Hajvalia – Feronikeli                     0-2

 

E diel 25.09.2016

Llapi – Drita                          1-1

Ferizaj – Prishtina                      2-1

Drenica – Liria                         3-2

 

Superliga – Femrat Java e 3-të

E diel 25.09.2016

Mitrovica – Kosova (P)                   6-1

Llapi – Hajvalia                        0-3

Ulpiana – Dukagjini                     1-6

 

E hënë 26.09.2016

13 Qershori – Dita

Bazeli 2015 – Vizioni

Intelektualet pushojnë. /KI/

Komentoni