Ekonomi

Bie blloku B1, nisin reduktimet e rrymës

Në disa lagje të Prishtinës gjatë ditës sotme ka pasur ndërprerje të energjisë elektrike pa ndonjë paralajmërim. Kjo ka ardhur si pasojë e rënies nga sistemi i një njësie të KEK-ut, gjegjësisht bllokut B1 dhe për pasojë, në kryeqytet janë rikthyer reduktimet. Këtë e ka konfirmuar për Koha.net, zëdhënësi i...
ShowBiz

Morena, në poza joshëse

Morena Taraku bën pjesë në grupin e të famshmëve shqiptarë që janë mjaft aktivë në rrjetet sociale. Modelja numëron mbi 678 mijë ndjekës në Instagram, ku shpesh vjen me fotosesione, në të cilat shfaqet tërheqëse. 🖤 A post shared by K I N G M T (@morenataraku) on Feb 24,...
Sport

Reali vazhdon serinë e fitoreve në La Liga

Real Madridi ka shënuar fitore bindëse në shtëpi ndaj Alavesit, ndeshje në të cilën shkëlqeu treshja Benzema, Bale e Cristiano Ronaldo e njohur edhe si “BBC”. Lojtari më i mirë në botë, Cristiano Ronaldo shënoi dy gola në këtë takim, kurse nga një gol e shënuan Bale e Benzema në...
Sport

Informatori rus paralajmëron Komitetin Olimpik për programin e dopingut

Informatori, Grigory Rodchenkov, ka paralajmëruar se lejimi i atletëve rusë që të parakalojnë me flamurin e tyre kombëtar në ceremoninë e mbylljes së Lojërave Olimpike Dimërore më 25 shkurt, do të ishte “vendimi i keq”. Në një intervistë për BBC-në, Rodchenkov ka thënë se Komiteti Ndërkombëtar Olimpik (IOC) po përballet...
Kosova

Haradinaj thërret konferencë të jashtëzakonshme në ora 20:00

Pas arritjes së shumë pritur të konsensusit mes pozitës dhe opozitës për ratifikimin e marrëveshjes së demarkacionit nga ana e LDK-së, Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thirrur konferencë të jashtëzakonshme. “Kjo konferencë do të mbahet sot, duke filluar nga ora 20:00 në ndërtesën e Qeverisë”, thuhet në njoftimin e...
Kosova

Kroatët dhe malazezët presin statusin e pakicës në Kosovë

Komuniteti malazez dhe ai kroat janë në pritje të reformave kushtetuese në Kosovë, që të fitojnë statusin e pakicës kombëtare. Autoritetet e Kosovës, ndër vite u kanë premtuar Zagrebit dhe Podgoricës, se kroatët, përkatësisht malazezët që jetojnë në Kosovë, shumë shpejt do të marrin këtë status. Por, përtej vullnetit politik, ishin...
Kosova

McAllister: S’ka alternativë tjetër pos nënshkrimit të Marrëveshjes kufitare të vitit 2015

Kryesuesi i Komitetit për Marrëdhënie me Jashtë në Parlamentin Evropian dhe anëtar i CDU—së së Angela Merkelit, CDU, David McAllister, thotë se mosmarrëveshjet e pazgjidhura territoriale në rajon duhen zgjidhur para se vendet të avancojnë kah BE-ja. Në një intervistë për të përditshmen malazeze “Pobjeda”, McAllister ka theksuar se ratifikimi...
Bota

Estonia shënon 100 vjetorin e deklarimit të pavarësisë

Estonia është duke festuar sot 100 vjetorin e deklarimit të pavarësisë, me festime të shumta në rrugë dhe një paradë ushtarake në kryeqytetin Tallinn. Festimet kanë nisur sot nën flamurin e kaltër të zi dhe të bardhë. Ashtu sikur fqinjët e saj, Lituania dhe Letonia, Estonia ka qenë pjesë e...
1 2 3 6 239
Faqe 1 prej 6239