Sport

Atmosferë fantastike në derbin Vëllaznimi – Prishtina, Cana nis lojën nga mesi i fushës

Atmosferë impozante në stadiumin që është mbushur plotë me tifoz të futbollit ka nisur derbi i kësaj jave në Superligën e Kosovës, ndërmjet Vëllaznimit dhe Prishtinës.

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Lorik Cana, babai i të cilit ka blerë klubin nga Gjakova, ka qenë ai i cili ka nisur topin nga mesi i fushës.

Mjete piroteknike janë hedhur pas kësaj.

 

Komentoni