Kosova

Aksindet i rëndë në Veternik, lëndohen disa persona (Foto +16)

Një aksident i rënd komunikacioni ka ndodhur rreth orës 02:00 të mesnatës në kryeqytet, ku si pasojë janë lënduar disa persona. Dëshmitarët thonë se në aksident janë përfshirë tri vetura.

Dëshmitari i cili ka dërguar edhe fotografitë e aksidentit thotë se aty janë përfshirë një Golf, një BMW dhe një Renault.

Në vendin e ngjarjes kanë dal Policia dhe Zjarrfikësit, ku edhe iu është dhënë ndihma e parë të lënduarave, të cilët më pas janë dërguar për në QKUK, numri i të cilëve ende nuk dihet. 

Komentoni