Sousa: Gjykata e posaçme, një hap më afër

24.04.2014 - 15:03

Sousa: Gjykata e posaçme, një hap më afër

Prishtinë, 24 prill 2014 – Zëdhënës i kryeprokurorit Clint Williamson, shefit të grupit për hetimin e pretendimeve të të dërguarit të Këshillit të Evropës, Dick Marty, për trafikim organesh në Kosovë, ka thënë se votimi...

Lexo më shumë »

Ftohet në Polici zyrtari i lartë i AKI-së

- 13:06

Ftohet në Polici zyrtari i lartë i AKI-së

Prishtinë, 24 prill 2014 – Burime të Indeksonline brenda Agjencisë Kosovare të Inteligjencës bëjnë të ditur që zyrtari i lartë për verifikim brenda AKI-së, Isuf Lumi është ftuar sot rreth orës 08:00 për intervistë në...

Lexo më shumë »

Gjermania vendi më i preferuar për të jetuar nga kosovarët

- 12:25

Gjermania vendi më i preferuar për të jetuar nga kosovarët

Prishtinë, 24 prill 2014 – Agjencia e Statistikave të Kosovës mbështetur nga Organizata Ndërkombëtare për Migrim, prezantoi sot Raportin “Migrimi kosovar’. Kryeshefi ekzekutiv i Agjencisë, Isa Krasniqi, ka bërë të ditur se...

Lexo më shumë »

Beqiri: LDK nuk është pengesë për themelimin e FAK-ut

- 12:12

Beqiri: LDK nuk është pengesë për themelimin e FAK-ut

Prishtinë, 24 prill 2014 – Sekretari i përgjithshëm i LDK-së, Ismet Beqiri ka hedhur poshtë pretendimet e kryeministrit, Hashim Thaçi se LDK-ja është pengesë për themelimin e Forcave të Armatosura të Kosovës. Beqiri tha për...

Lexo më shumë »

Carla del Ponte: Nuk ka nevojë për Gjykatë të re për Kosovën

- 11:12

Carla del Ponte: Nuk ka nevojë për Gjykatë të re për Kosovën

Prishtinë, 24 prill 2014 – Ish prokuroja zvicerane në Tribunalin për krimet e luftës në ish Jugosllavi në Hagë, Carla del Ponte, është shprehur e habitur me vendimin për themelimin e Gjykatës Speciale për Kosovën. Ajo i ka...

Lexo më shumë »

Pronarët e ''shtëpisë së verdhë'' kërkojnë drejtësi

- 9:36

Pronarët e ”shtëpisë së verdhë” kërkojnë drejtësi

Mat, 24 prill 2014 – “Ne do ta çojmë moralin tonë si familje deri në vend. Ne tani na akuzojë të gjithë, edhe fshatarët edhe në ambiente publike, pasi thonë ju keni prerë. Ne nuk jemi të tillë, i shikoni kushtet tona, as...

Lexo më shumë »

Sport »

Kosova në Kampionatin Boteror të Pingpongut

- 2:15

Kosova në Kampionatin Boteror të Pingpongut

Në kryeqytetin e Japonisë, ne TOKYO nga data 28 prill – 05 maj 2014, organizohet Kampionati Botërore Ekipor ne Pingpong  ZEN-NOH 2014 World Team Table Tennis Championships Tokyo, Japan. Do te jete ky Kampionati Botërorë me...

Tare Turp për Adnanin

Tare: Turp për Adnanin

23.04.2014 - 23:04

Intervista »

Gërxhaliu: Besoj se 250 shqiptarë janë varrosur në Rashkë

21.04.2014 - 11:50

Gërxhaliu: Besoj se 250 shqiptarë janë varrosur në Rashkë

Të mërkurën pritet të takohen sërish ekspertët mjeko-ligjorë të Prishtinës dhe Beogradit në Rudnicë të Rashkës, për të nisur hapjen e...

Opinione »

Shenjtëria e librit

23.04.2014 - 22:07

Shenjtëria e librit

Shkruan: Ndue UKAJ Sot është  dita e librit dhe ky moment, duhet të na shërbej, si pikë reflektimi, për të kuptuar dhe vlerësuar këtë...

Tribunali dhe dilemat e tij!

Tribunali dhe dilemat e tij!

22.04.2014 - 17:31

Shko Lart.